Quantum WR54-2436SG 36" W x 24" D x 54" H Galvanized Steel Solid Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR54-2436SG
MPN:
WR54-2436SG
Commercial design services
  • Stationary design for stability and strength
  • NSF certified for food safety compliance
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable galvanized steel construction
  • Includes four solid shelves for storage
  • Supports up to 600 pounds of weight
Weight88 LBS
Height54 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeStarter Shelving Units
MaterialGalvanized Steel
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleStationary
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishGalvanized Steel
Weight88 LBS
Height54 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)24"
MaterialGalvanized Steel
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleStationary
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishGalvanized Steel
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Vollrath 77023 Stainless Steel Double Boiler Inset for 77020
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto SM169 Stainless Steel Square Burner Stand
Pro IconFree shipping
Yanco BA-112 12" W Melamine Square Bamboo Style Plate