Quantum WR63-1842BK 42" W x 18" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-1842BK
MPN:
WR63-1842BK
picture
picture
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow
  • NSF certified for food safety
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Includes four adjustable shelves
  • Supports up to 800 lbs
Weight58 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)18"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)42"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight58 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)18"
FinishEpoxy
Width (side - side)42"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit