Quantum WR63-1872WPM 72" W x 18" D x 63" H Green 4 Louvered Wire Plastic Mat Shelving Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-1872WPM
MPN:
WR63-1872WPM
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Includes components for setup
  • Supports up to 700 pounds
  • NSF certified for food safety
  • Durable green epoxy antimicrobial coating
  • Four-tier shelving for organization
  • Stationary design for stable storage
Weight96 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth72 (D)
Color/FinishGreen
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
Posts/Uprights4
StyleStationary
Width (side - side)61" - 72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishEpoxy
Weight96 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth72 (D)
Color/FinishGreen
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
Posts/Uprights4
StyleStationary
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishEpoxy
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Rosseto BD111 8" L x 14.75" x 7.5" H Black Small Building Block Bakery Drawer
Pro IconFree shipping
picture
Hatco GRS-24-C 24" W Stainless Steel Freestanding Glo-Ray Heated Shelf - 175 Watts
Pro IconFree shipping
Yanco LY-001 7 Oz. White Porcelain Round London Cup
Thunder Group 1008TP 7.88" Dia. Melamine Peacock Round Plate