Quantum WR63-2124BK-5 24" W x 21" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2124BK-5
MPN:
WR63-2124BK-5
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design for air circulation
  • NSF certified for food safety
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 800 pounds
  • Five adjustable wire shelves
Weight54 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight54 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21"
FinishEpoxy
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit