Quantum WR63-2124C-5 24" W x 21" D x 63" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2124C-5
MPN:
WR63-2124C-5
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • NSF certified for food safety compliance
  • Durable chrome plated wire construction
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. of weight
Weight54 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight54 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21"
FinishChrome
Width (side - side)24"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit