Quantum WR63-2130GY-5 30" W x 21" D x 63" H Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2130GY-5
MPN:
WR63-2130GY-5
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • NSF certified for food safety standards
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. of weight
Weight59 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight59 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)21"
FinishEpoxy
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Empress EMP3500 Black Two-Roll Standard Dispenser for Bath Tissue
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto SM119 14" Dia. x 1.5" H Stainless Steel Hexagonal Textured Small Honeycomb Tray
Pro IconFree shipping
Advance Tabco EG-244 25" H Galvanized Base Equipment Stand