Quantum WR63-2136P 36" W x 21" D x 63" H Green Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2136P
MPN:
WR63-2136P
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow
  • NSF certified for food safety
  • Durable green epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 800 lbs
  • Four adjustable wire shelves
Weight58 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight58 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)21"
FinishEpoxy
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Flash Furniture XU-DG-60443-670-1-BK-GG 1500 Lbs. Black Hercules Series Bariatric Stacking Arm Chair
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Traulsen CLUC-36R-SD-RR 36.25" W Stainless Steel Reach-In Centerline Compact Undercounter Refrigerator - 115 Volts
Vollrath N3817 7.75" Dia. Stainless Steel Non-Stick Riveted Handle Optio Fry Pan
Thunder Group WOBR57 Wood Rectangular Bridge Display
Omcan USA 24011 SS #32 Machine Plate
National Public Seating 6230-10 30" H Brown Round Metal Seat Gray Frame Heavy Duty Steel Stool
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf