Quantum WR63-2142S 42" W x 21" D x 63" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2142S
MPN:
WR63-2142S
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • NSF certified for food safety compliance
  • Sturdy stainless steel construction
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. per shelf
Weight64 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)21"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishStainless Steel
Width (side - side)42"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight64 LBS
Height63 (H)
Width21 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)21"
FinishStainless Steel
Width (side - side)42"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Metro 1442BR 14" D x 42" W Zinc Super Erecta Designer Shelf