Quantum WR63-2430S 30" W x 24" D x 63" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2430S
MPN:
WR63-2430S
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • NSF certified for food safety standards
  • Durable 304 stainless steel construction
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. of weight
Weight60 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishStainless Steel
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight60 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)24"
FinishStainless Steel
Width (side - side)30"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Yanco DB-210 10.5" Dia. Black Porcelain Triangular Diamond Black Plate