Quantum WR63-2436C 36" W x 24" D x 63" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2436C
MPN:
WR63-2436C
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • Vented design promotes air circulation
  • NSF certified for food safety compliance
  • Durable chrome plated wire construction
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 lbs. of weight
Weight66 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight66 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)24"
FinishChrome
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit