Quantum WR63-2460BK 60" W x 24" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2460BK
MPN:
WR63-2460BK
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for food safety standards
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 800 lbs. of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight98 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight98 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)24"
FinishEpoxy
Width (side - side)60"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum TS32C 24" D Chrome Shelves Tray Stop