Quantum WR74-2124GY 24" W x 21" D x 74" H Gray Epoxy Coated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-2124GY
MPN:
WR74-2124GY
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for food service safety
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight48 LBS
Height74 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)24" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight48 LBS
Height74 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21" Deep
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)24" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit