Quantum WR74-2130BK-5 30" W x 21" D x 74" H Black Epoxy Coated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-2130BK-5
MPN:
WR74-2130BK-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Vented design promotes air circulation
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 lbs. per shelf
Weight61 LBS
Height74 (H)
Width21 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight61 LBS
Height74 (H)
Width21 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)21" Deep
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit