Quantum WR74-2154WPM 54" W x 21" D x 74" H Green 4 Louvered Wire Plastic Mat Shelving Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-2154WPM
MPN:
WR74-2154WPM
Commercial design services
Maximize your storage efficiency with the Quantum WR74-2154WPM shelving unit. This stationary, 4-tier unit measures 54" W x 21" D x 74" H and supports a weight capacity of 600-800 pounds, offering durability and versatility for your needs.
  • Includes essential components for setup
  • Supports 600-800 pounds of weight
  • NSF certified for food safety compliance
  • Durable green epoxy antimicrobial coating
  • Four-tier shelving for optimal organization
  • Stationary design for stable storage
Weight84 LBS
Height74 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Color/FinishGreen
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
Posts/Uprights4
StyleStationary
Width (side - side)49" - 54" Wide