Quantum WR74-2430C-5 30" W x 24" D x 74" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-2430C-5
MPN:
WR74-2430C-5
  • NSF certified for food safety compliance
  • Easy assembly with included components
  • Durable chrome plated wire construction
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight71 LBS
Height74 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight71 LBS
Height74 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)24" Deep
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum 1460P 60" W x 14" D Green Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Pro IconFree shipping
picture
Quantum CB24 Two 24" Chrome Plated Cantilever Single Shelf Post Wall Mount
Pro IconFree shipping
Advance Tabco CK-SS-249M 108" W x 24" D 304 Stainless Steel 14 Gauge Cabinet Base Work Table
Hatco FSCDH-2PD 34.38" W Curved Glass Countertop Flav-R-Savor Heated Display Case with Humidity - 120/208-240 Volts
Yanco BP-4112 12" W Melamine Asian Style Black Pearl Boat Plate
Yanco AC-23 3 Oz. White Porcelain Round Abco Cup
Sapphire Manufacturing SMS2424-2 53" W x 29.5" D x 44.25" H Stainless Steel 18 Gauge 2-Compartment Sink
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf