Quantum WR74-3048S-5 48" W x 30" D x 74" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-3048S-5
MPN:
WR74-3048S-5
Commercial design services
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • NSF certified for food safety standards
  • Easy assembly with included posts
  • Durable 304 stainless steel construction
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight121 LBS
Height74 (H)
Width30 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)30" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
StyleVented
Weight121 LBS
Height74 (H)
Width30 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)30" Deep
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
  • Wire Shelving Kit