Quantum WR74-3060BK-5 60" W x 30" D x 74" H Black Epoxy Coated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-3060BK-5
MPN:
WR74-3060BK-5
picture
picture
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Supports up to 700 pounds per shelf
  • Easy assembly with included parts
  • Robust wire shelving for heavy use
  • Five adjustable shelves for storage
  • Antimicrobial black epoxy finish
Weight151 LBS
Height74 (H)
Width30 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)30" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
StyleVented
Weight151 LBS
Height74 (H)
Width30 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)30" Deep
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
  • Wire Shelving Kit