Quantum WR74-3648BK-5 48" W x 36" D x 74" H Black Epoxy Coated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-3648BK-5
MPN:
WR74-3648BK-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Vented design for airflow and hygiene
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Five adjustable wire shelves
  • 700 lb. weight capacity per shelf
Weight131 LBS
Height74 (H)
Width36 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight131 LBS
Height74 (H)
Width36 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit