Quantum WR74-3660C 60" W x 36" D x 74" H Chrome Plated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-3660C
MPN:
WR74-3660C
Commercial design services
  • Ships KD for easy assembly
  • NSF certified for foodservice
  • 60" W x 36" D x 74" H chrome vented shelving
  • Includes 4 wire shelves and 4 posts
  • 700 Lbs. static capacity
Weight132 LBS
Height74 (H)
Width36 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
StyleVented
Weight132 LBS
Height74 (H)
Width36 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)36" Deep
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum 3042GY 42" W x 30" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelf