Quantum WR86-1260C-5 60" W x 86" H x 12" D Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1260C-5
MPN:
WR86-1260C-5
Commercial design services
  • NSF certified for safety and quality
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Ideal for commercial kitchen storage
  • Durable chrome plated finish for longevity
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design promotes airflow and hygiene
Weight78 LBS
Height86 (H)
Width12 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight78 LBS
Height86 (H)
Width12 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
FOH DSP023WHP22 9.5" W White Oval Porcelain Coupe Spiral Plate
Pro IconFree shipping
Quantum QLP-4861HC-230-80CL 48" L x 11" D x 61" H Oyster White Enamel 16 Gauge Steel Heavy-Duty Wall Mounted Louvered Panel
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf