Quantum WR86-1424C-5 24" W x 86" H x 12" D Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1424C-5
MPN:
WR86-1424C-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Includes five adjustable shelves
  • Vented design promotes air circulation
  • Maximize storage with durable wire design
  • Chrome finish resists corrosion
  • Supports up to 700 pounds per shelf
Weight50 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)24" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight50 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)24" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit