Quantum WR86-1436C-5 36" W x 86" H x 12" D Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1436C-5
MPN:
WR86-1436C-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable chrome plated finish for longevity
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design promotes airflow and hygiene
Weight60 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight60 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Summit SPR7BOSSTADA 24" W Stainless Steel Outdoor Weatherproof Refrigerator - 115 Volts