Quantum WR86-1448C 48" W x 86" H x 12" D Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1448C
MPN:
WR86-1448C
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Includes four adjustable shelves
  • Ideal for kitchen organization
  • Durable chrome finish for longevity
  • Supports up to 700 pounds
  • Vented design for airflow and hygiene
Weight64 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight64 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit