Quantum WR86-1824BK-5 24" W x 86" H x 18" D Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1824BK-5
MPN:
WR86-1824BK-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety standards
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Easy assembly with included components
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight55 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)24" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight55 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)24" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit