Quantum WR86-1854S 54" W x 86" H x 18" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1854S
MPN:
WR86-1854S
Commercial design services
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Sturdy construction for heavy-duty use
  • NSF certified for safe food storage
  • Vented design promotes airflow and hygiene
Weight80 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight80 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum WR63-3672S-5 72" W x 36" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
T&S Brass B-PT Stream Regulator 55/64"
Pro IconFree shipping
FOH DBO183GYP21 44 Oz. Stone Round Porcelain Bevel Bowl
00-881047 GASKET, HEATER COV
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf