Quantum WR86-1872GY 72" W x 86" H x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1872GY
MPN:
WR86-1872GY
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Vented design promotes airflow
  • Ideal for commercial kitchen storage
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds
  • Four adjustable wire shelves
Weight100 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight100 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit