Quantum WR86-2124GY-5 24" W x 86" H x 21" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-2124GY-5
MPN:
WR86-2124GY-5
picture
picture
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for food safety standards
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Easy assembly with included components
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight60 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)24" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
ConstructionVented
StyleVented
Weight60 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth24 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)24" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
ConstructionVented
StyleVented
Downloads
  • Downloadmanual
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit