Quantum WR86-2160GY-5 60" W x 86" H x 21" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-2160GY-5
MPN:
WR86-2160GY-5
Commercial design services
Transform your storage with the Quantum WR86-2160GY-5 wire shelving starter kit. This sturdy unit measures 60" W x 21" D x 86" H and holds up to 700 pounds, featuring five durable wire shelves for versatile organization.
  • NSF certified for food safety
  • Includes five adjustable shelves
  • Easy assembly with included parts
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds
  • Vented design promotes airflow
Weight110 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight110 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit