Quantum WR86-2430BK-5 30" W x 86" H x 24" D Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-2430BK-5
MPN:
WR86-2430BK-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Includes five adjustable shelves
  • Easy assembly with included parts
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds
  • Vented design for airflow and hygiene
Weight75 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight75 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit