Quantum WR86-2448BK-5 48" W x 86" H x 24" D Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-2448BK-5
MPN:
WR86-2448BK-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Easy assembly with included components
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight100 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight100 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit