Quantum WR86-2472BK-5 72" W x 24" D x 86" H Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-2472BK-5
MPN:
WR86-2472BK-5
Commercial design services
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Vented design for optimal airflow
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Robust 600 - 800 lb. weight capacity
Weight150 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight150 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit