Quantum WR86-3042BK 42" W x30" D x 86" H Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-3042BK
MPN:
WR86-3042BK
Commercial design services
  • Supports up to 700 pounds per shelf
  • NSF certified for food service
  • Vented design enhances circulation
  • Robust wire shelving for heavy use
  • Four adjustable shelves for storage
  • Antimicrobial black epoxy finish
Weight92 LBS
Height86 (H)
Width30 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)30" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)42" Wide
StyleVented
Weight92 LBS
Height86 (H)
Width30 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)30" Deep
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)42" Wide
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Advance Tabco EHB-SS-243M-X 36" W x 24" D 304 Stainless Steel 16 Gauge Cabinet Base and Hinged Doors Special Value Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco GS-66 67.75" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield