Quantum WR86-3660C-5 60" W x 36" D x 86" H Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-3660C-5
MPN:
WR86-3660C-5
Commercial design services
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Ideal for commercial kitchen storage
  • Durable chrome plated finish for longevity
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design promotes air circulation
Weight165 LBS
Height86 (H)
Width36 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight165 LBS
Height86 (H)
Width36 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)36" Deep
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Advance Tabco TKMS-305 60" W x 30" D Stainless Steel Base 16 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco FS-2-1824 41" W 14 Gauge Stainless Steel Fabricated Sink
Pro IconFree shipping
Advance Tabco SGCC-36 36" W Stainless Steel Stationary Vertical Food Shield
Blue Air BS3-24-14/N 78" W x 30" D x 44.5" H 3 Compartments Stainless Steel Legs Adjustable Feet Sink