Quantum WR86-3660S 60" W x 36" D x 86" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-3660S
MPN:
WR86-3660S
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • Ideal for commercial kitchen environments
  • Sturdy stainless steel construction
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight136 LBS
Height86 (H)
Width36 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight136 LBS
Height86 (H)
Width36 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)36" Deep
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit