Quantum WR86-3672C 72" W x 36" D x 86" H Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-3672C
MPN:
WR86-3672C
Commercial design services
  • Supports up to 700 pounds capacity
  • Includes four adjustable shelves
  • Ideal for kitchens and storage areas
  • Robust wire shelving for heavy-duty use
  • NSF certified for food safety compliance
  • Chrome plated finish for durability
Weight144 LBS
Height86 (H)
Width36 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight144 LBS
Height86 (H)
Width36 (W)
Depth72 (D)
Depth (front - back)36" Deep
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)72" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco K-2FF Poly-Vance Sink Cover for 24" x 24" Fabricated Bowl
Pro IconFree shipping
Caddy Corporation A-3/33 33" Wide Infrared Warmer for 6 Well - 1725 Watts