Quantum WRS5-86-1860SS 60" W x 18" D x 86" H Stainless Steel Solid Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WRS5-86-1860SS
MPN:
WRS5-86-1860SS
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Stationary design ensures stability
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Robust stainless steel construction
  • Includes five solid shelves for storage
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight140 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
FinishStainless Steel
Weight140 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
  • Wire Shelving Kit