Quantum WRS5-86-2448SS 48" W x 24" D x 86" H Stainless Steel Solid Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WRS5-86-2448SS
MPN:
WRS5-86-2448SS
Commercial design services
  • Stationary design for stability
  • NSF certified for safety
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable 304 stainless steel
  • Includes five solid shelves
  • Supports up to 700 pounds
Weight140 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
FinishStainless Steel
Weight140 LBS
Height86 (H)
Width24 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
Yanco MA-9 9.5" Dia. Super White Porcelain Round Mayor Plate
Pro IconFree shipping
Yanco SH-310 16 Oz. Bone White Porcelain Round Shanghai Soup Plate
Pro IconFree shipping
Connerton RLRB-23-42L-F-NG 42" W Stainless Steel Floor Model Natural Gas Lava Rock with Cast Iron Bottom Grates Charbroiler - 112,000 BTU
Duke ADI-4E-SW 12" x 20" Electiric Hot Food Drop-In Unit
Omcan USA 46737 22" Aluminum Rectangle Pizza Screen
Sapphire Manufacturing SMT-3684S 84" W x 36" D Unspecified Stainless Steel Base Work Table
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf