Quantum WS-HB36HC 36" L Partition Wall Hang Bar
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS-HB36HC
MPN:
WS-HB36HC
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Quantum WS-HB36HC 36" L partition wall hang bar mounts louvered panels to partition walls, providing a 36" depth and a 4-pound profile for easy installation in offices or food service.
  • Compact 1.5" width, 1.25" height for tight fits
  • Durable 4 lbs steel for stability
  • Meets CSA standards for safety
  • 36" L white hang bar for partition systems
  • Compatible with Quantum Partition Wall Systems
  • Mounts louvered panels securely
Weight4 LBS
Height1.25 (H)
Width1.5 (W)
Depth36 (D)
Filter TypePartition Wall Accessories
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight4 LBS
Height1.25 (H)
Width1.5 (W)
Depth36 (D)
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf