Quantum WS-HB48HC 48" L Partition Wall Hang Bar
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS-HB48HC
MPN:
WS-HB48HC
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Quantum WS-HB48HC 48" L partition wall hang bar in white offers a durable solution for office and restaurant partitions, aiding space division and accessory organization.
  • Meets CSA safety standards
  • Compatible with Quantum hardware
  • Suitable for offices, hospitals, schools
  • Durable white steel for long life
  • Lightweight 5 pounds for easy install
  • 48" length fits modular systems
Weight5 LBS
Height1 (H)
Width1 (W)
Depth48 (D)
Filter TypePartition Wall Accessories
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight5 LBS
Height1 (H)
Width1 (W)
Depth48 (D)
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
picture
Carter-Hoffmann UC3S2433 700 Lbs. Stainless Steel Three Shelf Utility Cart
Pro IconFree shipping
picture
Metro MF-184874G-S-4 48" W x 18" D Polymer MetroMax 4 Starter Shelving Unit
Pro IconFree shipping
Thunder Group 7004TR 0.75 Oz. Longevity Melamine Spoon
Micro Matic MM-B68 68 Oz. Bottle Liquid Beer Line Cleaner
Advance Tabco TCB-2-10 31.81" W x 10" D Plastic Shelf with Cutting Board
TableCraft Products 9712 15 1/2" 12 Oz. One-Piece Black Vinyl Handle Stainless Steel Ladle
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf