Quantum WS70-DS48ADHC 48" W x 50"D x 70" H Double Sided Partition Wall Add-On Unit
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS70-DS48ADHC
MPN:
WS70-DS48ADHC
zoom
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Commercial design services
Quantum WS70-DS48ADHC double-sided partition add-on unit measures 48" W x 50" D x 70" H. The 32-pound white panel offers a durable, space-efficient solution for offices, schools, hospitals, and food service areas.
  • Durable construction for frequent use
  • 32 pounds lightweight panels ease installation
  • Ideal for restaurants, offices, schools
  • 48" W x 50" D x 70" H double-sided partition divides space
  • Modular design for scalable layouts
  • White powder-coated finish for easy cleaning
Weight32 LBS
Height70 (H)
Width50 (W)
Depth48 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight32 LBS
Height70 (H)
Width50 (W)
Depth48 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf