Quantum WS70-SS18-4S3L 18" W x 26"D x 74" H White and Chrome Finish Single Sided Partition Wall Starter Unit
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS70-SS18-4S3L
MPN:
WS70-SS18-4S3L
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Quantum WS70-SS18-4S3L partition wall starter unit measures 18" W x 26" D x 74" H with a white and chrome finish. The mobile single-sided unit ships with four 1017HBC and three 1617HBC baskets and weighs 86 pounds.
  • 86 pounds for stable, movable installation
  • 18" W x 26" D x 74" H footprint
  • Compatible with Partition Wall System
  • Mobile single-sided partition for flexible layouts
  • White and chrome finish resists wear
Weight86 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeStarter Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight86 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeStarter Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Downloads
  • Downloadmanual
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf