Quantum WS70-SS18-7S 18" W x 26"D x 74" H White and Chrome Finish Single Sided Partition Wall Starter Unit
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS70-SS18-7S
MPN:
WS70-SS18-7S
Commercial design services
Quantum WS70-SS18-7S single-sided partition starter unit measures 18" W x 26" D x 74" H, featuring a white panel with chrome trim.
  • Modular starter unit integrates with Partition Wall
  • Durable 83 lbs steel construction for frequent use
  • Ideal for creating private areas
  • Single-sided partition starter unit for modular layouts
  • Measures 18" W x 26" D x 74" H for space-efficient separation
  • White and chrome finish suits healthcare and hospitality
Weight83 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeStarter Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight83 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeStarter Units
  • Downloadmanual
  • Quantum
  • Quantum Office Furniture & Supplies
  • Quantum