Quantum WS70-SS36AD-4S3L 36" W x 26"D x 74" H White and Chrome Finish Mobile Single Sided Partition Wall Add-On Unit
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS70-SS36AD-4S3L
MPN:
WS70-SS36AD-4S3L
Commercial design services
Quantum WS70-SS36AD-4S3L mobile single-sided partition wall add-on unit measures 36" wide, 26" deep, and 74" high.
  • Add-on unit integrates with Partition Wall System
  • 111 pounds for sturdy, transportable support
  • Ideal for restaurants, offices, schools
  • Mobile single-sided partition for flexible layouts
  • 36" W x 26" D x 74" H compact footprint
  • White and chrome finish for a professional look
Weight111 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth36 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight111 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth36 (D)
Filter TypeAdd-On Units
  • Downloadmanual
  • Quantum
  • Quantum Office Furniture & Supplies
  • Quantum