Quantum WS70-SS36AD-7S 36" W x 26"D x 74" H White and Chrome Finish Mobile Single Sided Partition Wall Add-On Unit
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS70-SS36AD-7S
MPN:
WS70-SS36AD-7S
Commercial design services
Quantum WS70-SS36AD-7S mobile partition wall add-on unit measures 36" W x 26" D x 74" H. It has a white and chrome finish with seven 1035HBC baskets for storage.
  • Mobile casters for reconfiguration
  • 36" W x 26" D x 74" H footprint for efficiency
  • Enhances organization in busy settings
  • Mobile single-sided partition for flexible layouts
  • Includes seven 1035HBC baskets for storage
  • White and chrome finish for aesthetics
Weight105 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth36 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight105 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth36 (D)
Filter TypeAdd-On Units
  • Downloadmanual
  • Quantum
  • Quantum Office Furniture & Supplies
  • Quantum
Related products
picture
Jade ST-36 36" W Stainless Steel Equipment Stand
Pro IconFree shipping
picture
Metro BSK1824NC 24" W x 18" D Chrome Plated Wire Super Erecta Basket Shelf
Pro IconFree shipping
Thunder Group AD209WS 9.5" W x 7.25" D White Melamine Oval San Marino Platter
American Metalcraft SLFTD8 8.25" Dia. Clear Plastic Round Smoking Dome Cover
APW Wyott 57387 4 Oz. Ladle
Dade Engineering CO-687.7-SC 92.4" H x 72" W x 96" D Self-Contained Outdoor Walk-In Cooler with Floor - 208/230 Volts
Alto-Shaam 5031719 Stacking Hardware for Combi 7-20 Over Vector F Electric Series
Cambro EXA184264V4480 2400 Lbs. Gray Louvered Camshelving Elements XTRA Stationary Add-On Unit
Micro Matic SSS-BE Vinyl Hose Stainless Steel Splicer
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf