Quantum WS70-SS36ADHC 36" W x 26"D x 70" H White Finish Single Sided Partition Wall Add-On Unit
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS70-SS36ADHC
MPN:
WS70-SS36ADHC
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Quantum WS70-SS36ADHC white single-sided partition wall add-on unit measures 36" W x 26" D x 70" H. It weighs 25 pounds, mounts securely to existing runs, and meets CSA guidelines for commercial environments.
  • Durable finish resists scuffs and chemicals
  • Modular add-on connects to existing units
  • Compatible with other Quantum systems
  • 36" W x 26" D x 70" H white panel for division
  • Lightweight 25 pounds for easy handling
  • Single-sided design maximizes floor area
Weight25 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth36 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight25 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth36 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Downloads
  • Downloadmanual
  • Quantum
  • Quantum Office Furniture & Supplies
  • Quantum
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"
American Metalcraft MCP12WH Platter, 12"L x 7"W x 1"
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf