Quantum WS70-SS36HC 36" W x 26"D x 70" H White Finish Single Sided Partition Wall Starter Unit
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS70-SS36HC
MPN:
WS70-SS36HC
Commercial design services
Quantum WS70-SS36HC single-sided partition wall starter unit measures 36" W x 26" D x 70" H with a white finish for space division.
  • Lightweight 37 pounds for easy moving
  • Modular starter unit with Add-On Units
  • Meets CSA guidelines
  • 36" W x 26" D x 70" H compact footprint
  • Single-sided partition for workspace division
  • White finish for professional environments
Weight37 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth36 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight37 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth36 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Downloads
  • Downloadmanual
  • Quantum
  • Quantum Office Furniture & Supplies
  • Quantum
Related products
picture
Makula MAKWMBK 1.75'' Black Wall Mounted Cigarette and Ash Receptacle
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto D623RB 6" W Black Stainless Steel Square Multi-Level Skycap Riser