Quantum WS70-SS48ADHC 48" W x 26"D x 70" H White Finish Single Sided Partition Wall Add-On Unit
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS70-SS48ADHC
MPN:
WS70-SS48ADHC
Commercial design services
Quantum WS70-SS48ADHC white finish single-sided partition wall add-on unit measures 48" W x 26" D x 70" H. It supports modular office layouts with a lightweight design for quick integration and fast installation, ensuring CSA compliance.
  • Compatible with Quantum WS70 series
  • Durable for daily commercial use
  • Meets office and foodservice layout needs
  • 48" W x 26" D x 70" H white finish
  • Lightweight 30 pounds for easy handling
  • Single-sided add-on for seamless expansion
Weight30 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth48 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight30 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth48 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Downloads
  • Downloadmanual
  • Quantum
  • Quantum Office Furniture & Supplies
  • Quantum