Royal Range RDRB-24-LP 24" W Stainless Steel Countertop Natural Gas Radiant Type Charbroiler Delux Series - 60,000 BTU
Shop all Royal Range Commercial Charbroilers
SKU:
RDRB-24-NG
MPN:
RDRB-24
Commercial design services
  • Countertop 24" width fits tight layouts
  • Cast iron grates for heat retention
  • NSF and CSA certified for compliance
  • Radiant heat delivers consistent searing
  • Stainless steel front and sides resist corrosion
  • 60,000 BTU for high-volume cooking
Weight300 LBS
Height14 (H)
Width24 (W)
Depth30.5 (D)
Control TypeManual
Heating SourceRadiant
Total BTU60,000 BTU
Width (side - side)19" - 24"
ManufacturerRoyal Range of California
Weight300 LBS
Height14 (H)
Width24 (W)
Depth30.5 (D)
Control TypeManual
Heating SourceRadiant
Total BTU60,000 BTU
Width (side - side)19" - 24"
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"