Advance Tabco PRC-19-60LR-10 60" W x 20" D x 36" H Stainless Steel 10" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRC-19-60LR-10
MPN:
PRC-19-60LR-10
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRC-19-60LR-10 stainless steel ice chest. This unit has a 10" deep ice bin and holds 12 bottles for optimal organization and accessibility.
  • Bottle well capacity for 12 bottles
  • 10 cold plate circuits for efficient cooling
  • NSF certified for safety and quality
  • Durable stainless steel construction
  • Freestanding design for easy placement
  • 10" deep ice bin for optimal storage
Weight190 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth10" Deep
Cold Plate10 Circuits
Components (left to right)Bottle Well, Ice Bin, Bottle Well
ConstructionStainless Steel
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight190 LBS
Height36 (H)
Width60 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth10" Deep
Cold Plate10 Circuits
ConstructionStainless Steel
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco