Comstock-Castle F3226-24-2RB-NG 2 Burners With Stainless Steel Exterior Gas Range - 198,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
F3226-24-2RB-NG
MPN:
F3226-24-2RB
Commercial design services
Comstock-Castle f3226-24-2rb-ng delivers a 60" stainless steel gas range with two 24,000 BTU burners, 24" griddle, 24" char-broiler, dual ovens, manual controls, NSF and cETLus certifications for commercial kitchens.
  • 24" char-broiler with iron radiants
  • 24" 3/4" griddle, manual controls
  • All stainless steel, NSF and cETLus certified
  • 60" wide gas range
  • Two 24,000 BTU star burners
  • 198,000 BTU total output
Weight970 LBS
Height46 (H)
TopGriddles
VentBackriser
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners2
Total BTU198,000 BTU
Weight970 LBS
Height46 (H)
TopGriddles
VentBackriser
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners2
Total BTU198,000 BTU
Certifications
  • cETLus Certified certification
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"